УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Мајур, Светог Саве 4

Телефон 015/376-542, 376-215

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ ЈЕ ОБАВЕЗАН ЗА ДЕЦУ КОЈА ДО ПОЧЕТКА ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ (1.09.2020.) ИМАЈУ НАЈМАЊЕ ШЕСТ И ПО, А НАЈВИШЕ СЕДАМ И ПО ГОДИНА.

РОДИТЕЉИ ЧИЈА ДЕЦА 1. СЕПТЕМБРА 2020. ИМАЈУ ШЕСТ ДО ШЕСТ И ПО ГОДИНА, А ЖЕЛЕ ДА ИМ ДЕЦА ПОЂУ У ШКОЛУ, МОГУ ДА ПРИЈАВЕ ДЕЦУ ЗА ПРОВЕРУ СПРЕМНОСТИ ЗА УПИС У ШКОЛУ.

У ШКОЛУ МОЖЕ ДА СЕ УПИШЕ И ДЕТЕ СТАРИЈЕ ОД 7,5 ГОДИНА АКО СЕ ЗБОГ БОЛЕСТИ И ДРУГИХ ОПРАВДАНИХ РАЗЛОГА НИЈЕ УПИСАЛО.

На порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање.

ПРЕКО АПЛИКАЦИЈЕ еУпис ИЗВРШИЋЕ СЕ ПОВЛАЧЕЊЕ ПОДАТАКА О УЧЕНИКУ:

1. ИЗВОД ИЗ МАТИЧНЕ КЊИГЕ РОЂЕНИХ,

2. ДОКАЗ О ЗДРАВСТВЕНОМ ПРЕГЛЕДУ ДЕТЕТА,

3. ЕВИДЕНЦИЈА ПРЕБИВАЛИШТА,

4. ДОКАЗ ДА ЈЕ ДЕТЕ ПОХАЂАЛО ОБАВЕЗНО ПРЕДШКОЛСКО ОБРАЗОВАЊЕ.