Добродошли!

Ово је наш мали свет у који побегнемо када нам је тешко, када смо тужни или када нам засмета школска бука. Овде живе Том Сојер, Хајди, Јованче, Ромео, Доријан Греј. Овде причамо о књижевним јунацима, њиховим згодама и незгодама, песницима…

Библиотека наше школе је осмишљена као сређена збирка књига по ауторским и предметном каталогу по основношколским потребама. Распоред књига је интерног карактера. Приликом инвентарисања базичних и изнајмљених јединица користимо електронску библиотеку. Број књига прелази 10000 и заступлљени су наслови првенствено намењени ученицима, наставницима, али поседујемо и богату збирку научних списа и белетристике за одрасле.

Посебно истичемо начин чувања и коришћења уџбеника који су доступни сваком ученику и наставнику током наставног процеса. Без обавеза, али са хуманом потребом ученици самовољно доносе у библиотеку уџбенике које ће њихови млађи другови користити. Поред уобичајеног начина обнављања књижевног фонда, драгоцени извор књига су и поклони наших ученика, родитеља, колега.